,

Canva Magic Studio: Praktické ukázky

Canvu sice používám jen sporadicky, ale zaujalo mě, jaké nové AI funkce nabízí. Rozhodl jsem se tedy, že nástroje vyzkouším na konkrétních příkladech z mojí praxe.

Nejprve je nutné si vyjasnit, co Canva Magic studio nabízí. Konkrétně se jedná o různé Magic nástroje (některé jsou dostupné ve free verzi, zbylé v PRO verzi).

Nástroje jsem zkoušel v PRO verzi a následně se rozhodnu, zda je budu využívat, nebo mi bude stačit jen free verze.

Co Magic Studio nabízí

  • Magic Design
  • Magic Switch
  • Magic Media
  • Magic Expand
  • Magic Grab
  • Magic Edit
  • Magic Eraser
  • Magic Animate

První věc, kterou jsem musel udělat, je přepnout jazyk do angličtiny, protože jinak se Magic funkce vůbec nezobrazují. Předpokládám, že je to jen otázka času, než to přepnou do všech jazyků.

Magic Design

Do vyhledávání zadáte minimálně 5 popisujících slov, co chcete vytvořit a následně vám AI vygeneruje nějaké nápady dle zadání.

Můžete použít i přidání vlastního obrázku. Výsledek je pak mnohem lepší a více personalizovaný.

Já jsem například použil obrázek vygenerovaný pomocí DALL-E.

Obrázek bohužel nefunguje na prezentace. Ale můžete si nechat prezentaci vygenerovat a následně vložit obrázek ručně.

Výsledný template si můžete poté otevřít a upravit dle potřeby.

Magic Switch

Template můžete pomocí nástroje Switch přeložit do jiného jazyka, nebo transformovat do jiného typu dokumentu.

Pro transformaci dokumentu doporučuju použít nějaký template, kde je více informací. Pokud se budete snažit vytvořit dokument z jednoho banneru, tak bude AI logicky vařit z vody 🙂

Magic Media

Pokud jste v tvorbě designu, tak stačí dát v levém menu Elements a následně kliknout na „Generate your own“. Napíšete prompt a následně se vám vygeneruje obrázek, který můžete použít do designu.

Stejně tak můžete v druhé záložce vytvořit krátké video. Ale upřímně to video nemá moc dobré výstupy. Raději si počkám na nějakou pokročilejší technologii tvorby videa.

Magic Expand

Díky této funkci můžete obrázek rozšířit (podobně jako to nabízí Midjourney).

Kliknete na obrázek, dáte Edit Photo, Magic Expand a následně vyberete, jak se má změnit.

Nabídnete vám to několik možností. Výsledek hodnotím jako ne příliš použitelný. Zkusil jsem pro ukázku i něco jednoduššího a je to o něco málo lepší, ale stále mi to nabízelo naprosto nesmyslné varianty:

Magic Grab

Možnost uchopit objekt a přemístit ho jinam, na stejném pozadí.

Stačí kliknout na objekt a poté přemístit dle potřeby.

Následně můžete přidat nějaký nápis, nebo jinou grafiku na uvolněné místo.

Magic Edit

Možnost editovat vybranou část fotky a přidat či změnit objekt.

Pomocí funkce Magic Edit si vyberete danou část fotky a celou část, kterou chcete změnit, zabarvíte. Následně napíšete prompt, co se má vygenerovat.

Zkoušel jsem i klobouk nebo čepici, ale s tím má zatím trochu problém. Vlasy a vousy mu jsou o něco lépe, ale chce to více pokusů i různých promptů. 

Magic Eraser a Animate

Z těmito nástroji můžete rozmazat pozadí a přidat animaci do prezentace. Neshledal jsem na tom nic novátorského ani objevného, proto zde ani nebudu dávat příklady.

Celkové zhodnocení Canva Magic

Líbí se mi možnost vygenerovat si design pro různé formáty, vygenerovat jednoduché obrázky, nebo vše jednorázově přeložit do jiného jazyka či druhu dokumentu.

Generování videa vidím jako trochu předčasné, vzhledem ke kvalitě výstupu. Co se týče funkce Magic Expand, tak si troufám tvrdit, že to moc nefunguje a spíše bych použil Midjourney.

Naopak funkci posouvání obrázku při zachování pozadí, vnímám jako velmi užitečnou. Pro magic edit asi zatím nevidím moc využití, ale třeba se výstup zlepší a budeme si opravdu moc tunit své fotky dle potřeby.

Jako perličku ještě uvádím, že během psaní recenze přestala Canva úplně fungovat. Když jsem následně googlil problém, tak jsem narazil na vlákno, kde se řeší, že je to poměrně častý jev.

Obecně si myslím, že Canva stále zůstává spíše nástrojem pro negrafiky. Většinu obrázků si dokážu obstarat v jiném nástroji a ve vyšší kvalitě, stejně tak texty. Ale Canva je dobrá na rychlé vytvoření nějaké jednoduché prezentace, šablony na socky, nebo skicu nějakého mockapu.

Zda se vám vyplatí investovat do placené verze, to zatím nedokážu říct. Ale pokud jste jí nepoužívali do teď a v kontextu množství dostupných placených nástrojů, se mi to jeví spíše jako nadbytečné.

Obsah článku

Líbí se Vám obsah?

Odebírejte Newsletter, ať vám nic neunikne.

Odebírejte novinky ze světa AI

Chcete-li se přihlásit k odběru tohoto blogu a dostávat upozornění na nové příspěvky e-mailem, zadejte svou e-mailovou adresu.

Sledujte mě na sítích.

Odběr novinek AI​

Odebírejte novinky ze světa AI

Chcete-li se přihlásit k odběru tohoto blogu a dostávat upozornění na nové příspěvky e-mailem, zadejte svou e-mailovou adresu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články